<
>

Boxing schedule

Want to know what fights are on the horizon? Check out the boxing schedule for 2019.

To go directly to a particular month, click the links below:

OCTOBER | NOVEMBER | DECEMBER

Sept. 20: Midland, Texas (Showtime)

  • Michael Dutchover vs. Thomas Mattice, 10 rounds, lightweights

  • Ruben Villa vs. Enrique Vivas, 10 rounds, featherweights

  • Brandun Lee vs. Milton Ramirez, 8 rounds, welterweights

  • Desmond Hill vs. Gregory Guitierrez, 4 rounds, light heavyweights

  • Vito Mielnicki Jr. vs. Caleb Bailey, 4 rounds, welterweights

  • James Land vs. Joshua Cory, 4 rounds, super middleweights

  • Abel Navarrete Jr. vs. Aaron Martinez, 6 rounds, lightweights

  • Aaron Perez vs. Ricardo Alan Fernandez, 6 rounds, junior lightweights

  • Mattheus Avrella Lamarque vs. Marquese Steward, 4 rounds, lightweights

Sept. 20: Las Vegas (Mayweather Promotions Facebook)

  • Lionell Thompson vs. Scott Sigmon, 10 rounds, light heavyweights

  • Cameron Krael vs. Gabriel Duluc, 10 rounds, welterweights

  • Malik Hawkins vs. Al Rivera, 10 rounds, junior welterweights

  • Lanell Bellows vs. Mike Snider, 10 rounds, super middleweights

  • Maurice Lee vs. Dakota Linger, 8 rounds, junior welterweights

  • Sanjarbek Rakhmanov vs. Andre Byrd, 8 rounds, welterweights

  • Rock Myrthill vs. Johnathan Steele, 8 rounds, junior welterweights

  • Javon Campbell vs. Fernando De Anda, 4 rounds, junior featherweights

  • Mekhrubon Sanginov vs. Fred Wilson Jr., 6 rounds, middleweights

Sept. 20: Schio, Italy

  • Luca Rigoldi vs. Oleksandr Yegorov, 12 rounds, for Rigoldi's European junior featherweight title

Sept. 20: Paddington, Australia

  • Reagan Dessaix vs. Aaron Lai, 12 rounds, light heavyweights

Sept. 20: Montreal

  • Francis Lafreniere vs. Francesco Cotroni, 10 rounds, middleweights

  • Jan Michael Poulin vs. Danyk Croteau, 6 rounds, middleweights

  • Adam Dyczka vs. Michal Lukacik, 4 rounds, heavyweights

  • Tom Vautour vs. Alexandre Roberge, 4 rounds, heavyweights

  • Wilfred Seyi vs. Jair Sena, 6 rounds, light heavyweights

  • Abed El-Safadi vs. Dwayne Durel, 4 rounds, welterweights

  • Yan Pellerin vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

  • Hamza Khabbaz vs. Roberto Gonzalez Robledo, 4 rounds, welterweights

  • Kevin Menoche vs. Roody Rene, 4 rounds, super middleweights

Sept. 20: Bensalem, Pa

  • Stevie Ortiz vs. Alejandro Salinas, 8 rounds, lightweights

  • Jamaal Davis vs. Genc Pllana, 6 rounds, super middleweights

  • Joshafat Ortiz vs. Andrew Bentley, 6 rounds, junior lightweights

  • Jan Czerklewicz vs. Afunwa King, 4 rounds, light heavyweights

  • Daiyaan Butt vs. Latorie Woodberry, 6 rounds, junior welterweights

Sept. 20: Huntington, NY

  • Tyrone James vs. Dennis Knifechief, 8 rounds, junior middleweights

  • Junior Almonte vs. Ernesto Garza, 8 rounds, bantamweights

  • Alex Vargas vs. Johnathan Pierre, 4 rounds, welterweights

  • Giovanni Scuderi vs. Cesar Bennett, 4 rounds, cruiserweights

  • Emmanuel Etienne vs. Charles Johnson, 4 rounds, cruiserweights

Sept. 20: Ontario, Calif. (ThompsonBoxing Facebook)

  • Petr Petrov vs. Dedrick Bell, 8 rounds, junior welterweights

  • Mario Hernandez vs. Jesse Ruiz, 6 rounds, junior bantamweights

  • Isaac Zarate vs. Roberto Meza, 6 rounds, featherweights

  • Anthony Chavez vs. Aleem Jumakhonov, 6 rounds, featherweights

  • Arnold Dinong vs. Prisco Marquez, 6 rounds, featherweights

Sept. 21: Bakersfield, Calif. (Fox Sports 1/Fox Deportes)

  • Peter Quillin vs. Alfredo Angulo, 10 rounds, super middleweights

  • Chris Colbert vs. Miguel Beltran Jr., 10 rounds, lightweights

  • Thomas Dulorme vs. Terrel Williams, 10 rounds, welterweights

  • Jesus Ramos vs. Rickey Edwards, 8 rounds, junior welterweights

  • Gary Antonio Russell vs. David Carmona, 10 rounds, bantamweights

  • Jonathan Esquivel vs. Justin Steave, 8 rounds, super middleweights

  • Viktor Slavinskyi vs. Jesus Aguinaga, 8 rounds, junior lightweights

  • Francisco Ochoa vs. Clay Burns, 8 rounds, junior lightweights

  • Michel Rivera vs. Jose Luis Gallegos, 8 rounds, lightweights

  • Gary Antuanne Russell vs. Luis Ronaldo Castillo, 8 rounds, junior welterweights

  • Aaron Morales vs. Sergio Quiroz, 8 rounds, bantamweights

  • Petr Khamukov vs. Randy Fuentes, 6 rounds, super middleweights

  • Robert Rodriguez vs. Hugo Rodriguez, 6 rounds, bantamweights

  • Jose Balderas vs. Josue Morales, 6 rounds, bantamweights

  • Daniel Guzman vs. Roberto Pucheta, 6 rounds, junior featherweights

Sept. 21: Mexicali, Mexico (Facebook Watch)

  • Joseph Diaz Jr. vs. Jesus Cuadro, 10 rounds, junior lightweights

  • Leonardo Baez vs. Edison Perez, 10 rounds, junior featherweights

  • Angel Beltran vs. Dilan Loza, 8 rounds, welterweights

  • Jan Salvatierra vs. Juan Borja, 4 rounds, flyweights

  • Genaro Rodriguez vs. Gustavo Guerrero, 6 rounds, junior featherweights

  • Alberto Lopez vs. Marco Monteros, 6 rounds, featherweights

  • Arturo Torres vs. Esteban Vargas, 4 rounds, junior bantamweights

  • Roberto Villarino vs. Victor Perez, 4 rounds, junior featherweights

  • Jesus Adame vs. Jorge Rios, 4 rounds, middleweights

  • Melissa Meras vs. Jazmin Medina, 4 rounds, female junior bantamweights

Sept. 21: Tijuana, Mexico

  • Jose Uzcategui vs. Roberto Valdez, 10 rounds, super middleweights

  • Omar Aguilar vs. Jorge Arturo Labonia, 6 rounds, junior welterweights

  • Erick Robles vs. Francisco Parra, 4 rounds, featherweights

  • Ruben Lopez vs. Raul Gonzalez, 4 rounds, junior welterweights

  • Hugo Reyes vs. Gerardo Yescas, 4 rounds, bantamweights

Sept. 21: Kempton Park, South Africa

  • Kevin Lerena vs. Sefer Seferi, 12 rounds, cruiserweights

Sept. 21: Rosemont, Ill.

  • Tommy Hughes vs. Mike Gavronski, 10 rounds, super middleweights

Sept. 21: Rotherham, England

  • Anthony Tomlinson vs. Rob Hunt, 10 rounds, welterweights

  • Kyle Yousaf vs. Jemsi Kibazange, 6 rounds, flyweights

  • Amin Jahanzeb vs. Moises Mojica, 6 rounds, junior lightweights

  • Dempsey Wale vs. Youssef Al Hamidi, 4 rounds, junior welterweights

  • Razaq Najib vs. Joe Beeden, 4 rounds, featherweights

  • Christian Kinsiona vs. Lewis van Poetsch, 4 rounds, super middleweights

Sept. 26: Montreal

  • Batyrzhan Jukembayev vs. Miguel Vazquez, 10 rounds, junior welterweights

  • Steven Butler vs. Paul Valenzuela Jr., 10 rounds, middleweights

  • Nurzat Sabirov vs. Bruno Sandoval, 10 rounds, super middleweights

  • Kim Clavel vs. Xenia Jorneac, 8 rounds, female junior flyweights

  • Raphael Courchesne vs. Javier Mercado, 6 rounds, welterweights

  • Aman Kazankapov vs. Jesus Arriaga, 4 rounds, middleweights

  • Avery Martin-Duval vs. Leonardo Mosqueda, 4 rounds, junior lightweights

Sept. 27: London (ESPN+)

  • Daniel Dubois vs. Ebenezer Tetteh, 12 rounds, for vacant Commonwealth heavyweight title

  • Title fight: Nicola Adams vs. Maria Salinas, 10 rounds, for Adams' WBO women's flyweight title

  • Archie Sharp vs. Declan Geraghty, 10 rounds, junior lightweights

  • Denzel Bentley vs. Kelcie Ball, 8 rounds, middleweights

  • Dennis McCann vs. Georgi Georgiev, 6 rounds, bantamweights

  • Lewis Edmondson vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Sam Noakes vs. Taka Bembere, 4 rounds, lightweights

  • Eithan James vs. Fonz Alexander, 4 rounds, junior welterweights

  • Jonathan Palata vs. Chris Healy, 6 rounds, heavyweights

  • Mohammad Bilal Ali vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Sept. 27: Trujillo Alto, Puerto Rico (PR Best Boxing Facebook)

  • Carlos Arrieta vs. Ricardo Nunez, 10 rounds, junior featherweights

  • Nicklaus Flaz vs. Luis Hernandez, 8 rounds, junior middleweights

  • Jean Rivera vs. Antonio Sanchez, 6 rounds, welterweights

  • Victor Santillan vs. Jason Vera, 6 rounds, junior featherweights

  • Miguel Marrero vs. Luis Enrique Rivera, 6 rounds, junior lightweights

  • Mario Suarez vs. Erick Bautista, 4 rounds, middleweights

  • Juseim Cruz vs. Nick Steven, 4 rounds, junior welterweights

  • Jadriel Reyes vs. TBA, 4 rounds, junior flyweights

Sept. 28: Los Angeles (Fox PPV)

  • Title fight: Errol Spence Jr. vs. Shawn Porter, 12 rounds, IBF/WBC welterweight unification

  • Title fight: Anthony Dirrell vs. David Benavidez, 12 rounds, for Dirrell's WBC super middleweight title

  • Title fight: Mario Barrios vs. Batyr Akhmedov, 12 rounds, for vacant WBA "regular" junior welterweight title

  • Josesito Lopez vs. John Molina Jr., 10 rounds, welterweights

  • Robert Guerrero vs. Jerry Thomas, 10 rounds, welterweights

  • Joey Spencer vs. Travis Gambardella, 6 or 8 rounds, junior middleweights

  • Amon Rashidi vs. Alfonso Olvera, 8 rounds, welterweights

  • Fernando Garcia vs. Juan Antonio Lopez, 8 rounds, featherweights

  • Burley Brooks vs. Fabian Valdez, 8 rounds, light heavyweights

  • Lindolfo Delgado vs. Jesus Zazueta Anaya, 8 rounds, welterweights

  • Misael Rodriguez vs. Brandon Maddox, 8 rounds, super middleweights

  • Leon Lawson III vs. Alan Zavala, 8 rounds, junior middleweights

  • Fabian Maidana vs. Ramses Agaton, 8 rounds, junior welterweights

  • Jose Valenzuela vs. Charles Clark, 4 rounds, junior lightweights

  • Justin Cardona vs. Archie Weah, 4 rounds, junior welterweights

Sept. 28: Bilbao, Spain

  • David Avanesyan vs. Kerman Lejarraga, rematch, 12 rounds, for Avanesyan's European welterweight title

Sept. 28: Magdeburg, Germany

  • Tom Schwarz vs. Ilja Mezencev, rematch, 10 rounds, heavyweights

  • Adam Deines vs. Yevgenii Makhteienko, 8 or 10 rounds, light heavyweights

  • Peter Kadiru vs. Andrei Mazanik, 4 or 6 rounds, heavyweights

  • Elvis Hetemi vs. Tomas Bazvoda, 8 rounds, super middleweights

  • Tom Dzemski vs. Christian Dulz, 6 rounds, light heavyweights

Sept. 28: Nantes, France

  • Tony Yoka vs. Michael Wallisch, 10 rounds, heavyweights

Sept. 28: Bolton, England

  • Alex Dilmaghani vs. Francisco Fonseca, 12 rounds, junior lightweights

  • Jack Flatley vs. Harry Scarff, 10 rounds, junior middleweights

  • Michael Hennessy Jr. vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Mickey Ellison vs. Charlie Schofield, 10 rounds, super middleweights

  • James Moorcroft vs. Sam Omidi, 6 rounds, welterweights

  • Andy Kremner vs. Lee Gunter, 6 rounds, welterweights

  • Sean Ben Mulligan vs. Danny Little, 6 round, junior middleweights

  • Rhiannon vs. Vaida Maseokaite, 4 rounds, lightweights

  • Bradley Rea vs. Paul Allison, 6 rounds, middleweights

  • Andrew Fleming vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

  • Jack Booth vs. Genadij Krejevskij, 4 rounds, super middleweights


Oct. 1: Osaka, Japan

  • Title fight: Hiroto Kyoguchi vs. Tetsuya Hisada, 12 rounds, for Kyoguchi's WBA junior flyweight title

Oct. 4: Kissimmee, Fla. (Telemundo)

  • Yomar Alamo vs. Antonio Moran, 10 rounds, junior welterweights

Oct. 4: Auckland, New Zealand

  • Title fight: Geovana Peres vs. Claire Hafner, 10 rounds, for Peres' WBO women's light heavyweight title

Oct. 4: Philadelphia

  • Victor Padilla vs. Romain Tomas, 6 rounds, junior welterweights

  • Shamar Fulton vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Marcel Rivers vs. Sydney Maccow, 6 rounds, welterweights

  • Seifullah Wise vs. Vinnie Denierio, 4 rounds, lightweights

  • Isaiah Wise vs. Roque Zapata, 6 rounds, junior middleweights

  • Shinard Bunch vs. Rakym Dyer, 4 rounds, middleweights

  • Osnel Charles vs. Gerardo Martinez, 4 rounds, lightweights

  • Christopher Burgos vs. Tyree Arnold, 4 rounds, lightweights

Oct. 4: London (ESPN+)

  • Golden Contract tournament featherweight quarterfinals (Ryan Walsh, Leigh Wood, Hairon Socarras, Jazza Dickens, David Oliver Joyce, Tyrone McCullagh, Carlos Ramos, Carlos Araujo, draw TBA)

  • Sam Gilley vs. O'Shane Clarke, 6 rounds, welterweights

  • Mitchell Frearson vs. Rod Douglas Jr., 4 rounds, junior middleweights

  • Randal Barlow vs. Zygimantas Butkevicius, 4 rounds, junior middleweights

  • George Fox vs. Dorian Darch, 4 rounds, heavyweights

Oct. 5: New York (DAZN)

  • Title fight: Sergiy Derevyanchenko vs. Gennady Golovkin, 12 rounds, for vacant IBF middleweight title

  • Ali Akhmedov vs. Andrew Hernandez, 10 rounds, super middleweights

  • Ivan Baranchyk vs. Gabriel Bracero, 10 rounds, junior welterweights

  • Israil Madrimov vs. Alejandro Barrera, 10 rounds, junior middleweights

  • Brian Ceballo vs. Javier Albonica, 8 rounds, welterweights

  • Nikita Ababiy vs. Isiah Seldon, 6 rounds, super middleweights

  • Joe Ward vs. Marco Delgado, 6 rounds, light heavyweights

  • Johnathan Arroyo vs. Jonathan Figueroa, 4 rounds, junior middleweights

Oct. 5: Flint, Mich. (Showtime)

  • Title fight: Claressa Shields vs. Ivana Habazin, 10 rounds, for vacant WBO women's junior middleweight title

  • Jaron Ennis vs. Demian Daniel Fernandez, 10 rounds, welterweights

  • Jermaine Franklin vs. Pavel Sour, 10 rounds, heavyweights

  • Ja'Rico O'Quinn vs. James Smith, 10 rounds, junior bantamweights

  • Hannah Rankin vs. Erin Toughill, 6 rounds, female junior middleweights

  • Robert Simms vs. Michael Glasscox, 6 rounds, cruiserweights

  • Izim Izbaki vs. Troy Albring, 4 rounds, heavyweights

  • Jacob Bonas vs. Norfleet Stitts, 4 rounds, welterweights

Oct. 5: Hockessin, Del.

  • Hank Lundy vs. Oscar Barajas Grano, 10 rounds, lightweights

  • Cleotis Pendarvis vs. Kevin Womack, 6 rounds, junior welterweights

  • Chris Thomas vs. Roy King, 8 rounds, super middleweights

  • Joey Tiberi vs. TBA, 6 round, lightweights

  • Stefan Talabisco vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Vinnie Kirkley vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Maurice Horne vs. Chauncey Fields, 4 cruiserweights

  • Milton Jeremias vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Gledwin Ortiz vs. TBA, 6 rounds, welterweights

  • Jamie Mitchell vs. Karen Dulin, 4 rounds, female junior featherweights

Oct. 5: Caguas, Puerto Rico

  • Danielito Zorrilla vs. Jesus Perez, 10 rounds, junior welterweights

  • Carlos Buitrago vs. Israel Vazquez, 10 rounds, junior flyweights

  • Juan Carlos Camacho vs. Lucas Fernandez, 8 rounds, junior bantamweights

  • Westlee Ortiz vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Angel D. Rodriguez vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Yariel Santiago vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Hector Nunez vs. TBA, 4 rounds, middleweights

Oct. 10: Tokyo

  • Shuichiro Yoshino vs. Harmonito Dela Torre, 12 rounds, lightweights

  • Kenichi Horikawa vs. Yuto Takahashi, 12 rounds, junior flyweights

Oct. 10: Northbridge, Australia

  • Michael Kaplan vs. Josh Humberdross, 10 rounds, junior flyweights

Oct. 11: Belfast, Northern Ireland (ESPN+)

  • Jay Harris vs. Paddy Barnes, 12 rounds, for Harris' European flyweight title

  • Sean McComb vs. Emiliano Dominguez Rodriguez, 10 rounds, junior welterweights

  • Marco McCullough vs. Viorel Simion, 10 rounds, junior lightweights

  • Terry Flanagan vs. Michael Ansah, 8 rounds, junior welterweights

  • Lewis Crocker vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • Gary Cully vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

  • Conrad Cummings vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Paddy Donovan vs. TBA, 6 rounds, welterweights

  • Pierce O'Leary vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Callum Bradley vs. TBA, 4 rounds, featherweights

  • Sean Duffy vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Ruari Dalton vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Oct. 11: Mexico City (Telemundo)

  • Ganigan Lopez vs. Armando Torres, 10 rounds, flyweights

Oct. 11: Trento, Italy (DAZN)

  • Fabio Turchi vs. Tommy McCarthy, 12 rounds, cruiserweights

  • Kamil Szeremeta vs Matteo Signani, 12 rounds, for Szeremeta's European middleweight title

  • Francesco Grandelli vs. Reece Bellotti, 10 rounds, featherweights

Oct. 11: Hartford, Conn. (UFC Fight Pass)

  • Chad Dawson vs. Denis Grachev, 10 rounds, light heavyweights

Oct. 12: Chicago (DAZN)

  • Oleksandr Usyk vs. Tyrone Spong, 12 rounds, heavyweights

  • Title fight: Dmitry Bivol vs. TBA, 12 rounds, for Bivol's WBA light heavyweight title

  • Title fight: Jessica McCaskill vs. Erica Farias, rematch, 10 rounds, for McCaskill's WBC/WBA women's junior welterweight title

  • Charles Conwell vs. Patrick Day, 10 rounds, junior middleweights

  • Josh Hernandez vs. Giovanni Mioletti, 10 rounds, junior lightweights

  • Anthony Sims Jr. vs. TBA, 10 rounds, super middleweights

  • Otha Jones III vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Oct. 12: Pico Rivera, Calif.

  • Ronald Johnson vs. Sergio Ramirez, 12 rounds, heavyweights

  • Adelaida Ruiz vs. TBA, 6 rounds, female junior bantamweights

  • Brandyn Lynch vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Angel Rodriguez vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Oct. 13: Leeds, England (ESPN+)

  • Title fight: Josh Warrington vs. Sofiane Takoucht, 12 rounds, for Warrington's IBF featherweight title

  • Zelfa Barrett vs. Jordan McCorry, 12 rounds, for Barrett's Commonwealth junior lightweight title

  • Michael Ramabeletsa vs. Jack Bateson, 10 rounds, junior featherweights

  • Troy Williamson vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

  • Lyndon Arthur vs. Emmanuel Anim, 12 rounds, for vacant Commonwealth light heavyweight title

  • Willy Hutchinson vs. TBA, 8 rounds, super middleweights

  • Shabazz Masoud vs. TBA, 6 rounds, featherweights

  • George Dave vs. Zygimantas Butkevicius, 4 rounds, junior middleweights

  • Shakiel Thompson vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Mark Heffron vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Muhammad Ali vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

  • John Joyce vs. Jordan Grannum, 6 rounds, middleweights

Oct. 18: Philadelphia (ESPN/ESPN Deportes)

  • Title fight: Oleksandr Gvozdyk vs. Artur Beterbiev, 12 rounds, WBC/IBF light heavyweight unification

  • Luis Collazo vs. Kudratillo Abdukakhorov, 10 rounds, welterweights

  • Michael Seals vs. Elio Heraldo Trosch, 10 rounds, light heavyweights

  • Josue Vargas vs. Johnny Rodriguez, 8 rounds, junior welterweights

  • John Bauza vs. Donald Ward, 8 rounds, junior welterweights

  • Joseph Adorno vs. Damian Alejandro Sosa, 8 rounds, lightweights

  • Julian Rodriguez vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

  • Jeremy Adorno vs. Misael Reyes, 4 rounds, junior featherweights

  • Sonny Conto vs. Steven Lyons, 4 rounds, heavyweights

Oct. 18: Niagara Falls, N.Y. (Telemundo)

  • Emanuel Colon vs. Richard Zamora, 10 rounds, junior welterweights

Oct. 19: Newcastle, England (DAZN)

  • Lewis Ritson vs. Robbie Davies Jr., 12 rounds, WBA junior welterweight eliminator

  • Ted Cheeseman vs. Scott Fitzgerald, 12 rounds, for Cheeseman's British junior middleweights

  • Dave Allen vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

Oct. 19: Charleroi, Belgium

  • Title fight: Ryad Merhy vs. Imre Szello, 12 rounds, for vacant WBA interim cruiserweight title

  • Mikalai Vesialou vs. Abdul Khattab, 12 rounds, middleweights

  • Abraham Nova vs. TBA, 10 rounds, junior lightweights

Oct. 24: Indio, Calif. (RingTV.com)

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

Oct. 24: Panama City, Panama

  • Anselmo Moreno vs. Marco Cardenas, 10 rounds, featherweights

Oct. 25: Mexico City (Telemundo)

  • Mauricio Pintor vs. John Karl Sosa, 10 rounds, welterweights

Oct. 25: Reno, Nev. (UFC Fight Pass)

  • Kendo Castaneda vs. Stan Martyniouk, 8 rounds, junior welterweights

  • Blake McKernan vs. Francisco Rivas, 8 rounds, cruiserweights

  • Rosalindo Rodriguez vs. Jamie Mitchell, 6 rounds, female bantamweights

  • Ricardo Lucio Galvan vs. Samir McQueen, 4 rounds, featherweights

  • Wilfred Mariano vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Daquan Mays vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Sergio Vega vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Oct. 25: Toronto

  • Stanyslav Skorokhod vs. Races Payano, 10 rounds, junior middleweights

  • Patrice Volny vs. Uriel Gonzalez, 10 rounds, middleweights

  • Nick Fantauzzi vs. TBA, 6 rounds, light heavyweights

  • Ross Mylet vs. TBA, 6 rounds, featherweights

  • Devin Tomko vs. Marco Parente, 6 rounds, light heavyweights

Oct. 25: Istanbul, Turkey

  • Fatih Keles vs. Deniz Ilbay, 10 rounds, welterweights

  • Xhek Paskali vs. Emre Cukur, 8 rounds, super middleweights

Oct. 25: TBA, Thailand

  • Title fight: Wanheng Menayothin vs. Simpiwe Konkco, 12 rounds, for Menayothin's WB C strawweight title

Oct. 26: Reno, Nev. (ESPN+)

  • Title fight: Shakur Stevenson vs. Joet Gonzalez, 12 rounds, for vacant WBO featherweight title

  • Josh Greer vs. Antonio Nieves, 10 rounds, bantamweights

  • Mikaela Mayer vs. Alejandra Soledad Zamora, 10 rounds, female junior lightweights

  • Albert Bell vs. Frank De Alba, 10 rounds, junior lightweights

  • Jason Sanchez vs. Adeilson Dos Santos, 10 rounds, featherweights

  • Andy Vences vs. Mark Bernaldez, 10 rounds, junior lightweights

  • Tyler McCreary vs. Matt Conway, 8 rounds, junior lightweights

  • Xander Zayas vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Diego Elizondo vs. Jose Ceja, 4 rounds, lightweights

  • Wilfredo Mariano vs. Trinity Lopez, 4 rounds, junior welterweights

  • Jared Anderson vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

Oct. 26: London (DAZN)

  • Title fight: Regis Prograis vs. Josh Taylor, WBA/IBF junior welterweight unification, World Boxing Super Series Super final

  • Joseph Parker vs. Dereck Chisora, 12 rounds, heavyweights

  • Ricky Burns vs. Lee Selby, 10 or 12 rounds, lightweights

  • Yves Ngabu vs. Lawrence Okolie, 12 rounds, for Ngabu's European cruiserweight title

  • Conor Benn vs. TBA, 8 or 10 rounds, welterweights

Oct. 26: Agen, France

  • Samir Ziani vs. Faroukh Kourbanov, 12 rounds, for Ziani's European junior lightweight title


Nov. 1: Rostock, Germany

  • Stefan Haertel vs. Jurgen Brahemer, 12 rounds, for Haertel's European super middleweight title

Nov. 2: Carson, Calif. (ESPN/ESPN Deportes)

  • Title fight: Miguel Berchelt vs. Jason Sosa, 12 rounds, for Berchelt's WBC junior lightweight title

  • Title fight: Jerwin Ancajas vs. Jonathan Rodriguez, 12 rounds, for Ancajas' IBF junior bantamweight title

  • Javier Molina vs. Hiroki Okada, 10 rounds, junior welterweights

  • Alex Saucedo vs. Rod Salka, 8 rounds, junior welterweights

  • Tyler Howard vs. Manny Woods, 8 rounds, middleweights

  • Daniel Lewis vs. Alexis Gaytan, 8 rounds, junior middleweights

  • Raymond Muratalla vs. Arnulfo Becerra, 6 rounds, lightweights

  • Elvis Rodriguez vs. Kaylyn Alfred, 6 rounds, junior welterweights

  • Jose Rodriguez vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Nov. 2: Las Vegas (DAZN)

  • Title fight: Sergey Kovalev vs. Canelo Alvarez, 12 rounds, for Kovalev's WBO light heavyweight title

  • Ryan Garcia vs. Romero Duno, 10 rounds, lightweights

  • Evan Holyfield vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

Nov. 2: Manchester, England (DAZN)

  • Title fight: Christina Linardatou vs. Katie Taylor, 10 rounds, for Linardatou's WBO women's junior welterweight title

  • Anthony Crolla vs. TBA, 10 rounds, lightweights

  • Joshua Buatsi vs. Blake Caparello, 10 or 12 rounds, light heavyweights

  • Felix Cash vs. Jack Cullen, 12 rounds, Commonwealth middleweight title

Nov. 2: Oxon Hill, Md. (Fox Sports 1/Fox Deportes)

  • Brian Castano vs. Wale Omotoso, 10 rounds, junior middleweights

  • Javier Fortuna vs. Jesus Cuellar, 10 rounds, junior lightweights

Nov. 2: Koblenz, Germany

  • Leon Bunn vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

  • Sophie Alisch vs. TBA, 6 rounds, female featherweights

Nov. 7: Saitama, Japan (DAZN)

  • Title fight: Naoya Inoue vs. Nonito Donaire, 12 rounds, IBF/WBA bantamweight unification, World Boxing Super Series final

  • Title fight: Nordine Oubaali vs. Takuma Inoue, 12 rounds, for Oubaali's WBC bantamweight title

Nov. 9: Fresno, Calif. (ESPN+)

  • Title fight: Jamel Herring vs. Lamont Roach Jr., 12 rounds, for Herring's WBO junior lightweight title

  • Kubrat Pulev vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

  • Amir Imam vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

Nov. 9: London (ESPN+)

  • Daniel Egbunike vs. Billy Allington, 10 rounds, junior welterweights

  • Michael McKinson vs. Luis Alberto Veron, 10 rounds, welterweights

  • Liam Walsh vs. Maxi Hughes, 10 rounds, lightweights

  • Josh Adewale vs. Michael Elliott, 4 rounds, super middleweights

Nov. 9: Los Angeles (DAZN)

  • KSI vs. Logan Paul, 6 rounds, cruiserweights

  • Title fight: Billy Joe Saunders vs. TBA, 12 rounds, for Saunders' WBO super middleweight title

Nov. 9: Hawaiian Gardens, Calif.

  • Gardens Casino Fight Night

Nov. 14: Los Angeles (RingTV.com)

  • Carlos Morales vs. Mercito Gesta, 10 rounds, lightweights

  • Charles Huerta vs. Jonathan Oquendo, 10 rounds, junior lightweights

  • Travell Mazion vs. Diego Cruz, 10 rounds, junior middleweights

  • Martin Saldana vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Edgar Valerio vs. Diuhl Olguin, 6 rounds, featherweights

  • Oscar Acevedo vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Nov. 15: Liverpool, England (ESPN+)

  • Rocky Fielding vs. Abdallah Paziwapazi, 10 rounds, super middleweights

  • Martin Murray vs. TBA, 8 rounds, super middleweights

  • Tasha Jonas vs. TBA, 8 rounds, female lightweights

Nov. 15: Pessac, France

  • Georges Ory vs. Karim Guerfi, 12 rounds, for Ory's European bantamweight title

Nov. 16: Glasgow, Scotland (ESPN+)

  • Lee McGregor vs. Kash Farooq, 12 rounds, for McGregor's Commonwealth and Farooq's British bantamweight titles

  • Keenan Smith vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

  • Luke Keeler vs. TBA, 10 rounds, middleweights

Nov. 22: London (ESPN+)

  • Golden Contract tournament junior welterweight quarterfinals (Ohara Davies, Tyrone McKenna, Zhankosh Turarov, Akeem Ennis Brown, Mohamed Mimoune, Anthony Yigit, Darren Surtees, Logan Yoon, draw TBA)

Nov. 22: Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)

  • Jack Caterall vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

  • Andrew Selby vs. TBA, 10 rounds, flyweights

  • Waseem Muhammad vs. TBA, 8 rounds, flyweights

Nov. 23: TBA, England (ESPN+)

  • Title fight: Zolani Tete vs. Johnriel Casimero, 12 rounds, for Tete's WBO bantamweight title

Nov. 23: Lincoln, R.I. (UFC Fight Pass)

  • CES Boxing

Nov. 27: Windham, N.H.

  • Dominic Monzione vs. Henry Garcia, 4 rounds, lightweights

  • Kimberly Wabik vs. Jacqueline Boyle, 4 rounds, female junior lightweights

  • Brandon Higgins vs. Laquan Lewis, 4 rounds, welterweights

  • Brendon Simonds vs. Ian Beatease, 4 rounds, welterwewights

  • Harry Gigliotti vs. Robert Bricks, 4 rounds, welterweights

Nov. 30: Monte Carlo, Monaco (DAZN)

  • Monte-Carlo Boxing Showdown


Dec. 5: TBA

  • Golden Boy DAZN Thursday Night Fights

Dec. 7: Diriyah, Saudi Arabia (DAZN)

  • Title fight: Andy Ruiz Jr. vs. Anthony Joshua, rematch, 12 rounds, for Ruiz's IBF/WBO/WBA heavyweight title

Dec. 7: Mashantucket, Conn. (UFC Fight Pass)

  • CES Boxing

Dec. 7: Tokyo

  • Kenichi Ogawa vs. Joe Noynay, 12 rounds, junior lightweights

Dec. 14: New York (ESPN/ESPN Deportes)

  • Top Rank Boxing on ESPN

Dec. 14: Brentwood, England (ESPN+)

  • Golden Contract tournament light heavyweight quarterfinals (Liam Conroy, Steven Ward, Lenin Castillo, Hosea Burton, Serge Michel, Bob Asjisafe, TBA, TBA, draw TBA)

Dec. 14: TBA (Fox/Fox Deportes)

  • PBC on Fox

Dec. 14: Riga, Latvia (DAZN)

  • Title fight: Mairis Briedis vs. Yunier Dorticos, 12 rounds, WBO/IBF cruiserweight unification, World Boxing Super Series final

Dec. 16: Almaty, Kazakhstan (ESPN+)

  • MTK Global Boxing

Dec. 21: TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes)

  • PBC on FS1